Grupa Azoty Unia Tarnów zaprasza na międzynarodowy turniej piłki ręcznej poświęcony pamięci śp. Janusza Terleckiego, byłego prezesa klubu oraz zasłużonego działacza tej dyscypliny. W zawodach wezmą udział drużyny z Czech oraz Słowacji. Turniej odbędzie się w dniach 20-21 stycznia.

Dla tarnowskich fanów piłki ręcznej – mimo przerwy w ligowych rozgrywkach – styczeń zapowiada się niezwykle emocjonująco. Od wczoraj z zapartym tchem śledzimy mecze Polaków oraz innych reprezentacji na Mistrzostwach Świata 2023, a już w kolejny weekend będziemy mieć świetną okazję po raz pierwszy w tym roku zgromadzić się w Arenie Jaskółka, aby kibicować Grupie Azoty Unii Tarnów w I Memoriale im. Janusza Terleckiego.

Turniej został poświęcony pamięci byłego prezesa klubu, inż. Janusza Terleckiego. Prezes Terlecki był związany z tarnowskim sportem od 1978 roku. Przez długie lata dbał o rozwój piłki ręcznej w Tarnowie i walczył o nią, gdy jej przyszłość stawała pod znakiem zapytania. To głównie dzięki jego pasji i zaangażowaniu tarnowianie mogą cieszyć się obecnie z udziału Unii Tarnów w rozgrywkach PGNiG Superligi. W 2021 roku został uhonorowany Odznaką Diamentową z Wieńcem „Za zasługi dla Piłki Ręcznej”, najważniejszym wyróżnieniem Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

W zawodach wezmą udział 4 drużyny – Grupa Azoty Unia Tarnów w roli gospodarza turnieju oraz aktualny Mistrz Czech, HCB Karvina, SKKP Handball Brno, a także HK Kosice ze Słowacji. Pierwszego dnia – w piątek – drużyny rozegrają półfinały. W sobotę odbędą się mecz o 3. miejsce oraz finał. Szczegółowy terminarz prezentuje się następująco:

Turniej odbędzie się jako impreza niemasowa, co oznacza, że limit miejsc na widowni wyniesie 300 osób. Koszt wejściówki na każdy z dni Memoriału to 5 zł (osoby posiadające karnet na sezon 2022/2023 – wstęp wolny). Bilety będzie można zakupić na stronie internetowej klubu oraz w kasie biletowej bezpośrednio przed każdym z meczów. Informację o rozpoczęciu sprzedaży biletów podamy wkrótce.

Serdecznie zapraszamy do udziału w turnieju i dołożeniu swojej „cegiełki” do rozwoju piłki ręcznej w naszym mieście. Będzie to przede wszystkim świetna okazja, by w szczególny sposób uczcić pamięć najbardziej zasłużonego działacza Piłki Ręcznej w Tarnowie, a także by po raz kolejny spotkać się w hali i jak zawsze tworząc świetną atmosferę wspierać zawodników Grupy Azoty Unii Tarnów podczas meczów przygotowujących do drugiej rundy PGNiG Superligi. Do zobaczenia!