Seria rzutów karnych i 1 punkt Unii na zakończenie sezonu II Ligi.

Grupa Azoty Unia Tarnów po serii rzutów karnych przegrywa z MOSiR Bochnia ostatnie w tym sezonie spotkanie w II Lidze. Po odrobieniu sześciobramkowej straty tarnowianie w ostatnim momencie doprowadzili do remisu, a mecz rozstrzygnęła dopiero seria rzutów karnych.

Dla drużyny Grupy Azoty Unii II Tarnów sobotni wyjazdowy mecz był ostatnim spotkaniem sezonie 2021/2022. Rywalem tarnowian w ostatniej kolejce rozgrywek był zespół MOSiR Bochnia i to właśnie gospodarze lepiej weszli w mecz – po 4 minutach było 3:0, jednak 3 minuty później, po 2 rzutach karnych podyktowanych dla gości i bezbłędnie wykonanych przez Jakuba Sikorę wynik wynosił 3:2.

Przez kolejne minuty trwała wymiana ciosów między drużynami, ale po upływie kwadransa od rozpoczęcia spotkania inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze. W ciągu 5 minut zdołali wypracować sobie sześciobramkową przewagę [12:6]. W ciągu ostatnich 10 minut trwania pierwszej połowy goście zdołali jednak nieco odrobić straty – po 30 minutach gry mieliśmy 17:13.

Po zmianie stron zawodnikom Unii szybko udało się zmniejszyć dystans do rywala do 2 bramek różnicy [18:16 w 33. minucie], jednak w tym momencie bochnianie ponownie wrzucili piąty bieg i za sprawą jednego trafienia Bartosza Szpisaka i czterech Bartosza Batko w 38. minucie prowadzili już 23:16. Tarnowianie nie poddawali się jednak i robili wszystko, aby odrobić straty. Potrzebowali na to 13 minut – w 51. minucie mieliśmy remis 26:26!

Ostatnie minuty meczu to niezwykła walka obu zespołów – drużyny ponownie wymieniały się ciosami, a naprawdę gorąco zrobiło się w ostatnich kilkudziesięciu sekundach, kiedy przy wyniku 28:28 rzutu karnego nie wykorzystał Sikora, a do bramki trafił za to Konrad Trojan. Goście mieli niewiele czasu na oddanie rzutu, jednak Konradowi Wątrobie udało się zdobyć bramkę na 29:29 i zapewnić swojemu zespołowi choć 1 punkt w tym spotkaniu.

W serii rzutów karnych lepsi okazali się gospodarze, tę część spotkania wygrywając 4:2