Tarnowscy Juniorzy z awansem do najlepszej „ósemki”!

Zawodnicy MKS Pałacu Młodzieży Tarnów na turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorów w Legnicy wywalczyli sobie awans do ćwierćfinału rozgrywek. Turniej 1/4 odbędzie się w Lublinie w dniach 18-20 lutego.

W miniony weekend, 04-06 lutego, drużyna MKS Pałacu Młodzieży Tarnów (w II Lidze występująca jako Grupa Azoty Unia II Tarnów), wzięła udział w turnieju 1/8 Mistrzostw Polski Juniorów. Turniej miał zadecydować o awansie do grona najlepszych ośmiu zespołów w kraju oraz zapewnić udział w ćwierćfinale rozgrywek.

Rywalami Tarnowian byli kolejno: MSPR Siódemka-Huras Legnica, UKS Olimpia Biała Podlaska oraz UKS MSMS Victoria Łódź. Starcie z Legnicą nie ułożyło się po myśli podopiecznych Wojciecha Pierzchały i Szczepana Greczyńskiego – tarnowianie przegrali 34:30 i oznaczało to, że aby awansować do kolejnego etapu rozgrywek, muszą zwyciężyć kolejne 2 mecze.

Następne dwa spotkania były już zdecydowanie bardziej udane: zwycięstwo 34:30 z drużyną z Białej Podlaskiej przywróciło nadzieje na zakończenie turnieju z awansem. Wszystko zależało od ostatniego meczu z Vicotrią Łódź, który ostatecznie udało się zwyciężyć różnicą aż 10 bramek [23:33]!

Drużyna MKS Pałacu Młodzieży uplasowała się na 2 miejscu w tabeli turnieju 1/8, a to oznacza, że ćwierćfinał rozegra w Lublinie. Rywalami młodych tarnowian będą: Orlen Wisła Płock, KU AZS UMCS Lublin oraz MTS Kwidzyn. Spotkania ćwierćfinałowe odbędą się w trzeci weekend lutego (18.02-20.02).

Całej drużynie oraz trenerom gratulujemy i życzymy awansu do Finału Mistrzostw Polski Juniorów!