Pora na pierwszy w tym roku mecz o stawkę!

Już w najbliższą środę Grupa Azoty Unia Tarnów rozegra pierwsze pucharowe spotkanie w tym sezonie. W 1/16 finału PGNiG Pucharu Polski tarnowianie zmierzą się na wyjeździe z drużyną AZS UW Warszawa.

W ekipie z Tarnowa okres przygotowawczy do drugiej rundy PGNiG Superligi trwa w najlepsze. Teraz przed zawodnikami Unii pierwsze w tym roku spotkanie w rozgrywkach pucharowych. Rywalem tarnowian w meczu 1/16 finału PGNiG Pucharu Polski będzie drużyna AZS UW Warszawa.

AZS UW Warszawa swoje mecze rozgrywa w grupie C I Ligi Mężczyzn. W ligowych rozgrywkach radzi sobie bardzo dobrze – na półmetku sezonu plasuje się na 2. pozycji w tabeli, a do pierwszej GROT Anilany Łódź traci tylko 4 punkty.

Oczywistym faworytem zbliżającego się spotkania pucharowego jest oczywiście tarnowska Unia, która poza przewagą wynikającą z występowania na superligowych parkietach, jest też srebrnym medalistą ubiegłorocznej edycji PGNiG Pucharu Polski, co śmiało można nazwać największym sukcesem w historii tarnowskiego klubu.

Kibice oraz cała drużyna z Tarnowa liczą na powtórkę z poprzedniego sezonu i awans do kolejnych etapów rozgrywek. Nie można jednak lekceważyć żadnego przeciwnika, a drużyna AZS UW Warszawa z pewnością będzie w środę walczyć do końca o awans do 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski, tym bardziej, że spotkanie rozegra przed własną publicznością.

Mecz zaplanowany został na środę 19 stycznia na godzinę 19:00. Spotkanie odbędzie się w Warszawie w Hali Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Warszawskiego.