Wielkie wydarzenie w Tarnowie – mecz z Mistrzem Polski i powrót na Arenę Jaskółka

Najbliższa sobota to dzień, na który tarnowscy fani piłki ręcznej czekali bardzo długo – Grupa Azoty Unia Tarnów po roku przerwy ponownie rozegra mecz na nowoczesnej Arenie Jaskółka. Tarnowianie podejmą tego dnia drużynę Łomży Vive Kielce – osiemnastokrotnego Mistrza Polski.

To, na co cały sportowy Tarnów czekał równe 12 miesięcy nareszcie stało się faktem – oddana do użytku w listopadzie 2019 roku Arena Jaskółka ponownie będzie spełniać swoją pierwotną funkcję. Do hali powróciła drużyna Grupy Azoty Unii Tarnów i w końcu będzie miała okazję rozegrać ligowe spotkanie w swoim prawdziwym domu.

Poprzeczka na początek postawiona została jednak bardzo wysoko – do Tarnowa przyjedzie zespół z Kielc, który od 10 sezonów w Superlidze nie ma sobie równych i z dużym powodzeniem mecze rozgrywa także w Lidze Mistrzów. Łomża Vive Kielce to drużyna światowej klasy, z wieloma gwiazdami w swoim składzie. Pokonać takiego rywala będzie bardzo ciężko, jednak tarnowianie zapowiadają, że nie odpuszczą i będą walczyć do samego końca!

Nastroje w drużynie Patrika Liljestranda po niefortunnej porażce w Głogowie w meczu 9. serii PGNiG Superligi nieco się pogorszyły – był to drugi mecz z rzędu, w którym nie udało się zdobyć punktów, a prowadzenie stracili w ostatnich sekundach spotkania. Taki jest jednak urok tej dyscypliny sportu i małe potknięcia w ostatnich tygodniach z pewnością nie zepsują tarnowianom wielkiego święta, jakim będzie mecz rozegrany w Arenie Jaskółka.

Choć gospodarze nie wystąpią tym razem w roli faworyta, to zawodnicy zapewniają, że do zbliżającego się meczu 10. serii podchodzą poważnie i będą starali się wywalczyć w tym spotkaniu jak najwięcej. Każdy mecz z tak silnym przeciwnikiem to kolejne cenne doświadczenie dla większości zawodników, a dla kibiców możliwość oglądania we własnej hali piłki ręcznej na najwyższym poziomie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na to spotkanie! Bilety na sobotni mecz można nabyć na naszej stronie internetowej oraz w kasie biletowej przed meczem. Start o godzinie 17:00. Transmisja na żywo będzie dostępna na platformie Emocje.TV.

Slide