Solidne wzmocnienie w defensywie Grupy Azoty SPR Tarnów

Kolejny transfer, kolejna wzmocniona pozycja – kontrakt z tarnowskim klubem podpisał obrotowy Mateusz Kaźmierczak, dotychczas reprezentujący barwy drużyny MKS Piotrkowianina.

Skład tarnowskiej drużyny jest już niemal kompletny. Do zespołu dołączyli niedawno prawoskrzydłowy Sasha Bushkou oraz młody Aleksander Pinda, który ma zagrać na lewym rozegraniu. Po transferze Kamila Pedryca do MKS-u Kalisz w Tarnowie brakowało jeszcze obrotowego, który na tej pozycji wspomoże Shuichiego Yoshidę i będzie „rządził” grą w obronie.
Idealnym kandydatem okazał się Mateusz Kaźmierczak. Zawodnik ma za za sobą epizody w juniorskiej kadrze narodowej – w 2015 roku został powołany przez Rafała Kuptela na Mistrzostwa Świata Juniorów. Przed sezonem 2016/2017 przeniósł się z ChKS-u Łódź do MKS-u Wieluń, a ostatnie 4 sezony spędził w zespole z Piotrkowa Trybunalskiego. Stanowił tam podstawę gry defensywnej, ale na swoim koncie ma także 45 bramek w ligowych spotkaniach.

Zdecydowałem się podpisać kontrakt, ponieważ chce się dalej rozwijać i mam nadzieję, że zespół z Tarnowa da mi taka możliwość. Przechodzę do zespołu pełen zapału, chęci walki i optymizmu. Jestem gotowy na nowe wyzwania, które czekają mnie w nowej drużynie. – podsumowuje swój transfer Kaźmierczak

Mateusz ma 25 lat, 194 cm wzrostu i waży 105 kg To bardzo dobre warunki na jego pozycji. Jego atutem jest siła oraz zaangażowanie. Trenerzy oraz zarząd klubu pokładają w nim duże nadzieje:

W Mateuszu dostrzegamy bardzo duży potencjał. Powinien idealnie wypełnić lukę po Kamilu Pedrycu. Z pewnością będzie bardzo ważną częścią drużyny. Cenimy go także za jego charakter i wolę walki, która jest cechą niezbędną u każdego sportowca. Oczywiście to, czym wyróżnia się Mateusz to gra w obronie, ale jestem pewien, że otrzyma od trenera także wiele szans w ofensywie. – komentuje sfinalizowanie transferu prezes Grupy Azoty SPR Tarnów, Krzysztof Mogielnicki.

Zawodnik podpisał kontrakt z Grupą Azoty SPR Tarnów do końca sezonu 2021/2022 z możliwością jego przedłużenia o kolejne dwa lata. Już za kilka tygodni będziemy mieli okazję sprawdzić, jak radzi sobie w nowym klubie podczas zaplanowanych na koniec lipca oraz sierpień sparingów.

Slide