Tarnowianin z nowym kontraktem

Związany z klubem od 6 lat Albert Sanek zdecydował się nadal pozostać zawodnikiem Grupy Azoty SPR Tarnów i podpisał nową umowę obowiązującą do końca sezonu 2021/2022.

Albert Sanek dołączył do drużyny Grupy Azoty SPR Tarnów w 2015 roku. Przez 4 lata swoje mecze rozgrywał w I Lidze i wraz z całym zespołem wywalczył zasłużony awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Przez ostatnie 2 sezony sprawdzał się także jako zawodnik na miarę Superligi i wiemy już, że jego przygoda z tarnowskim klubem potrwa jeszcze kolejny rok. W barwach Grupy Azoty SPR Tarnów rozegrał do tej pory 138 oficjalnych spotkań, w których zdobył łącznie 260 bramek.

Bardzo się cieszę, że zostaję w klubie na następny sezon. Chcę dla całego zespołu, dla rodzinnego miasta i dla naszych kibiców dawać jak najwięcej podczas całego sezonu, rozwijać się sportowo i walczyć o coraz wyższe cele. Ciągle jestem zmotywowany do pracy na najwyższych obrotach i chcę udowodnić, że nasza drużyna ma potencjał na zdecydowanie lepszą grę. – mówi Albert Sanek

Albert występuje na pozycji środkowego rozgrywającego. Ma 25 lat i 182 cm wzrostu. W obecnym sezonie zmagał się z kilkoma bardziej i mniej poważnymi kontuzjami i ma na swoim koncie 19 występów, podczas których rzucił 39 bramek.

– Cieszymy się, że w naszym składzie na kolejny sezon znajdzie się jeden z wychowanków tarnowskiego klubu. Albert to bardzo solidny zawodnik. Wielokrotnie udowadniał swoją siłę i gdy tylko nie ogranicza go żaden uraz, potrafi stanowić poważne zagrożenie dla rywali. Nadal ma w sobie ogromny potencjał i wierzę, że to, co najlepsze jest dopiero przed nim. Jest bardzo ważną częścią naszego zespołu i wiem, że duża rywalizacja na jego pozycji tylko zmotywuje go do ciągłego szlifowania swoich umiejętności. – komentuje udane negocjacje prezes tarnowskiego klubu, Krzysztof Mogielnicki.

Albert Sanek z nowym kontraktem zamyka listę zawodników, którzy zadecydowali o przedłużeniu kontraktu z tarnowskim klubem. Umowy pozostałych zawodników nadal obowiązują, a już wkrótce pojawią się pierwsze informacje na temat planowanych na kolejny sezon wzmocnieniach.

Slide