ZWYCIĘSTWO GRUPY AZOTY SPR TARNÓW W MECZU PUCHAROWYM

Tarnowianie pokonali pierwszoligową drużynę SMS ZPRP Kielce w meczu 1/8 finału Pucharu Polski.

Początek meczu stał pod znakiem błędów i straconych piłek. Obu drużynom ciężko było wykończyć akcję celnym strzałem na bramkę. Dopiero po upływie kilku minut gra nieco się uspokoiła, choć emocji w pierwszej części spotkania nie brakowało. Podopieczni Patrika Liljestranda mieli duże problemy z celnością i popełniali dużo błędów. Skutkowało to kilkubramkową stratą do gospodarza przez większość czasu pierwszej połowy. Po 30 minutach gospodarze prowadzili 16:13.

Po przerwie gra gości poprawiła się. Zawodnicy oddawali celne strzały na bramkę i udało się wypracować prowadzenie. Na boisku świetnie spisali się Kamil Pedryc oraz Jakub Kowalik, którzy w drugiej połowie spotkania łącznie trafili do siatki 12 razy.

Strzelcy Bramek: Kowalik 8, Pedryc 8, Kniazeu 4, Zahirović 3, Wajda 2, Kużdeba 2, Mrozowicz 2, Majewski 1, Wojdan 1