W sobotę, 11 maja Grupa Azoty Unia Tarnów rozegrała swój ostatni mecz w fazie play-out ORLEN Superligi w tym sezonie. Gracze pod wodzą trenera Janasa walczyli o zwycięstwo w Opolu z miejscową COROTOP Gwardią. Do przerwy wynik okazał się być korzystny dla gospodarzy, podobnie jak końcówka, gdyż Gwardziści pokonali w ostatecznym rozrachunku Unię 34:30.

Inauguracyjne trafienie w meczu zapisał przy swoim nazwisku Wiktor Kawka. W pewnym momencie przyjezdni zdobyli aż pięć trafień z rzędu. Po tym impasie o czas dla swojej drużyny poprosił trener Bartosz Jurecki.

Na ławkę kar odesłany za swoje przewinienie został Antoni Łangowski, co spowodowało grę w osłabieniu jego zespołu. Na linii rzutów karnych stanął Michał Scisłowicz, który pewnie wykorzystał szansę na kolejną bramkę dla Gwardii. Pierwsza część pojedynku skończyła się na korzyść opolan z rezultatem 16:11.

Po przerwie karę dwóch minut otrzymał Wiktor Kawka, a “siódemkę” dla tarnowian trafił Paweł Podsiadło. Dwa gole z rzędu zdobył Mateusz Jankowski. Na listę strzelców po raz kolejny w tym pojedynku zapisał się Jakub Adamski. Finalnie starcie zakończyło się zwycięstwem COROTOP Gwardii Opole 34:30.

COROTOP GWARDIA OPOLE – GRUPA AZOTY UNIA TARNÓW 34:30 (16:11)

GWARDIA: Ałaj, Malcher, Widomski 5, Chychykalo 5, Łangowski 4, Kawka 4, Wojdan 3, Hryniewicz 3, Jankowski 3,  Jendryca 3, Scisłowicz 2, Zawadzki 1, Milewski 1, Stempin, Wandzel

KARY: Łangowski, Kawka (x2), Chychykało

KARNE: 1/1

UNIA: Kazimier 1, Małecki, Podsiadło 9, Adamski 6, Wątroba 5, Parovinchak 3, Sikora 3, Małek 2, Sanek, Boshkou, Słupski, Tokarz

KARY: Adamski, Sikora (x2)