Pewna wygrana Grupy Azoty Unii Tarnów nad Piotrkowianinem!

W sobotę, 13 kwietnia Grupa Azoty Unia Tarnów rozegrała drugie spotkanie rundy spadkowej ORLEN Superligi. Rywalem “Jaskółek” był Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. Przez pierwsze trzydzieści minut to tarnowianie wyraźnie prowadzili. W drugiej części przyjezdni podjęli próbę odrabiania poniesionych strat, jednak bezskutecznie – Unia wygrała 29:21.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie od niecelnych rzutów. Na ławkę kar powędrował Aleksandr Bushkou, a rzutu karnego dla gości nie wykorzystał Marcin Matyjasik. Na listę strzelców wpisał się Filip Surosz. Solidnie dysponowany między słupkami był Patryk Małecki. W 16. minucie Michał Słupski wyprowadził tarnowian na pięciobramkowe prowadzenie 9:4.

O czas w tej sytuacji poprosił trener gości, Michał Matyjasik. Kolejną karę w ekipie gospodarzy otrzymał Paweł Podsiadło. Swojej siódemki nie spożytkował Vladyslav Parovinchak. Z każdą minutą Unia sukcesywnie zwiększała przewagę nad rywalami z Piotrkowa. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 16:9.

Po przerwie doszło do zmiany w bramce przyjezdnych. Damian Chmurski notował wiele cennych interwencji, co przełożyło się na trzy trafienia z rzędu dla jego zespołu. Dopiero w 34. minucie po chwilowym impasie gola dla Tarnowa zdobył Vladyslav Parovinchak. Fantastyczny rzut oddał Filip Surosz. Świetny mecz rozgrywał Paweł Podsiadło, który nie zawodził od samego początku. Na boisku pojawił się Paweł Kazimier, który z marszu obronił rzut karny. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem 29:21.