ZAPOWIEDŹ: Unia powalczy o kolejne domowe zwycięstwo z Piotrkowianinem 

W sobotę, 13 kwietnia, w drugim starciu fazy play-out ORLEN Superligi na Grupę Azoty Unię Tarnów czeka pojedynek przed własną publicznością z drużyną z Piotrkowa Trybunalskiego.  

Tarnowianie w pierwszym meczu rundy spadkowej pewnie poradzili sobie z MKS-em Zagłębiem Lubin, wygrywając 29:20 (13:10). Prawdziwe show w bramce Unii zrobił Patryk Małecki, który zakończył spotkanie z 52% skutecznością oraz tytułem MVP. Równie dobre zawody rozegrali Vladyslav Parovinchak (9 goli) oraz Paweł Podsiadło (8 punktów).  

W nieco odmiennych nastrojach mogą być zawodnicy Piotrkowianina, którzy w 1. serii fazy play-out we własnej hali ponieśli porażkę z ENERGA Wybrzeżem Gdańsk 29:33 (12:16). Najlepszymi strzelcami zespołu Michała Matyjasika byli Krzysztof Żyszkiewicz i Marcin Matyjasik (po 6 trafień).  

Obie drużyny spotkały się w ostatniej kolejce rundy zasadniczej. Wówczas to Unia po ekscytującym starciu wywiozła z Piotrkowa trzy punkty do ligowej tabeli (26:27). 

Początek o godzinie 18:00 w Arenie “Jaskółka” w Tarnowie. Bilety do nabycia online, a także w kasach w dniu meczu. Transmisja będzie dostępna na platformie EMOCJE.TV. 

Bilety: Bilety Online | UNIA TARNÓW (unia-tarnow.pl) 

Transmisja: Grupa Azoty Unia Tarnów – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski (emocje.tv)