Tarnowianie bez szans w pojedynku z Płockiem.

W 12. serii ORLEN Superligi rywalem Grupy Azoty Unii Tarnów na wyjeździe był zespół ORLEN Wisły Płock. Po nie najgorszej w wykonaniu tarnowian pierwszej połowie, w drugiej części przyjezdni zdobyli zaledwie pięć bramek. “Nafciarze” pokazali swoją moc i zdemolowali Unię 35:13. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Tin Lucin, zdobywca dziesięciu punktów.

Starcie z Wicemistrzami Polski “między słupkami” dobrze rozpoczął młody bramkarz Unii, Jakub Wysocki. W krótkim czasie Tin Lucin dwukrotnie stanął na linii siódmego metra i pewnie wykorzystał swoje rzuty karne. Dawid Dawydzik przedwcześnie zakończył swój występ z czerwoną kartką za faul na Dzmitrym Smolikau. W dwunastej minucie trafienie kontaktowe zdobył Jakub Sikora [4: 3].

Na dwie minuty kary odesłany został Łukasz Kucharzyk. Filip Michałowicz wyprowadził zespół “Nafciarzy” na czterobramkowe prowadzenie. Przewaga ta jednak szybko stopniała – w 21. minucie gospodarze wygrywali już zaledwie jednym golem 8:7. Na boisku ze strony Wisły pojawił się Michał Daszek. O czas dla swojej drużyny poprosił Marcin Janas. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:8.

Z powodzeniem w drugą połowę wszedł Michał Daszek, który zaznaczył swoją obecność na boisku bramką dla ekipy Wicemistrzów Polski. Rewelacyjny rzut z biodra oddał Tin Lucin. Jakub Sikora ponownie okazał się skuteczny, wykonując swoją “siódemkę”. Bezlitośnie stratę tarnowian z kontrataku wykorzystał doświadczony Przemysław Krajewski – po tej akcji Płock wygrywał już 21:10.

W ciągu dziesięciu minut od zmiany stron Unia zapisała na swoim koncie zaledwie dwa punkty. Kolejne momenty rywalizacji to prawdziwa dominacja gospodarzy oraz sporo strat “Jaskółek”. Na trzeciego gola kibicom tarnowian przyszło czekać aż do 51. minuty – jego zdobywcą był Jakub Adamski [30:11]. Spotkanie zakończyło się wyraźnym zwycięstwem podopiecznych Xaviego Sabate 35:13. MVP został Tin Lucin.

Wisła: Jastrzębski (46%), Alilovic – Daszek 5, Zarabec 4, Lucin 10, Piroch 2, Sroczyk 3, Samoila 3, Michałowicz 3, Fazekas 2, Krajewski 3, Perez, Terzic, Dawydzik, Mihic, Mindegia