Przed Unią ciężkie starcie z Mistrzami Polski!

Wielkimi krokami zbliża się jedno z najtrudniejszych dla Grupy Azoty Unii Tarnów spotkań w całym ligowym terminarzu – Łomża Industria Kielce we własnej hali podejmie tarnowski zespół. O punkty dla Jaskółek będzie niezwykle trudno, liczymy jednak na emocje i widowiskowe akcje!

To już przedostatnia seria pierwszej rundy spotkań PGNiG Superligi. Za nami skrajne emocje oraz wiele niespodzianek. Wiemy już, że liga od dawna nie była tak wyrównana i że w trwającym sezonie może wydarzyć się dosłownie wszystko. Niezmienna pozostaje jednak dominacja Łomży Industrii Kielce, która w sezonie 2022/2023 nie przegrała jeszcze żadnego meczu….

Kielecki zespół – zgodnie z oczekiwaniami – po 10 spotkaniach zgromadził komplet punktów. Poza meczem z tarnowską Unią, podopieczni trenera Dujshebaeva mają do rozegrania jeszcze zaległe spotkanie z KPR ARGED Ostrovia oraz to najważniejsze – „Świętą Wojnę” z Orlen Wisłą Płock. Kielczanie świetnie radzą sobie także w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Na 6 rozegranych spotkań przegrali tylko jedno, z FC Barceloną, a ostatni mecz pierwszej rundy fazy grupowej rozegrają właśnie dzisiaj. Ich rywalem będzie norweski Ervelum Handball – życzymy powodzenia!

Tarnowianie również mają niemałe powody do radości. Po 11 seriach plasują się na 5. pozycji w ligowej tabeli i na tym etapie rozgrywek jeszcze nigdy nie byli tak wysoko. Zespół jest w świetnej formie i – co często zaznaczają zawodnicy – panuje w nim rewelacyjna atmosfera. Odzwierciedleniem tych słów jest postawa zawodników, którzy w każdym meczu walczą do końca, a na boisku pozostawiają całe swoje serce. Trener Tomasz Strząbała oraz jego podopieczni na zbliżające się spotkanie z Łomżą Industria Kielce patrzą jednak realistycznie i podkreślają, że do Kielc pojadą nie po punkty, a po cenne doświadczenie, które przyda się w decydującym starciu z Chrobrym Głogów w 13. serii.

Mimo faktu, że faworyt jest jeden, liczymy na to, że zespoły będą walczyć jak równy z równym i również tym razem nie zabraknie emocji a nasze oczy cieszyć będą mogły efektowne akcje w wykonaniu obu zespołów. Mecz zaplanowany został na sobotę 26 listopada na godzinę 16:45. Serdecznie zapraszamy do kieleckiej Hali Legionów lub na transmisję online dostępną w serwisie Emocje.TV. Do zobaczenia!