ZAPOWIEDŹ: OSTATNIE DOMOWE STARCIE W SEZONIE Z ENERGA WYBRZEŻEM GDAŃSK 

W piątek, 19 kwietnia Grupa Azoty Unia Tarnów rozegra ostatnie domowe spotkanie w Arenie “Jaskółka” Tarnów w tym sezonie ORLEN Superligi. Trzecim rywalem miejscowych w fazie play-out będzie ENERGA Wybrzeże Gdańsk. 

Unia wygrała dwa ostatnie pojedynki grupy spadkowej na własnym terenie. Tarnowianie najpierw pewnie rozprawili się z MKS-em Zagłębiem Lubin (29:20), a kilka dni później z ekipą z Piotrkowa Trybunalskiego (29:21). Na ogromne pochwały zasługuje Patryk Małecki. Bramkarz “Jaskółek” w obydwu wspomnianych spotkaniach został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu, broniąc ze skutecznością 52% oraz 48% między słupkami.  

ENERGA Wybrzeże Gdańsk również jest niepokonane w grupie spadkowej. Gracze pod wodzą Patryka Rombla odnieśli wyjazdowe zwycięstwo w Piotrkowie (29:33), jak i przed własną publicznością z COROTOP Gwardią Opole (31:29). Do jednego z najbardziej kluczowych zawodników Gdańska z pewnością należy Maciej Papina, który jest najlepszym asystującym w całej ORLEN Superlidze (235 asyst).  

POJEDYNKI BEZPOŚREDNIE W RUNDZIE ZASADNICZEJ: 

9. KOLEJKA: ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK – GRUPA AZOTY UNIA TARNÓW 36:38 

22. KOLEJKA: GRUPA AZOTY UNIA TARNÓW – ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 29:33 

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00 w Arenie “Jaskółka” w Tarnowie. Transmisja dostępna będzie za pośrednictwem platformy EMOCJE.TV. Bilety do nabycia online lub w kasach w dniu meczu.