Już w najbliższą niedzielę kolejne ligowe emocje! Grupa Azoty Unia Tarnów w meczu 21. serii PGNiG Superligi podejmie Gwardię Opole. Będzie to świetna okazja do zrewanżowania się za porażkę w rozgrywkach PGNiG Pucharu Polski, którą Jaskółki poniosły 3 tygodnie temu oraz – co najważniejsze – szansa na wywalczenie kolejnych 3 punktów!

Do zakończenia obecnego sezonu PGNiG Superligi pozostało zaledwie 6 spotkań. Każda kolejna seria dostarcza nam coraz więcej skrajnych emocji i z takich z pewnością możemy się spodziewać i tym razem! Niezwykle ciekawie zapowiada się niedzielny mecz w Tarnowie, w którym Jaskółki podejmą opolską Gwardię i choć gospodarze mają nad rywalem 10 punktów przewagi, to wszystko wskazuje na to, że zwycięstwo nie będzie dla nich łatwym zadaniem…

Opolanie bardzo potrzebują punktów. W rundzie rewanżowej zdobywali je tylko w dwóch spotkaniach – podziałem punktów po serii rzutów karnych zakończyły się ich starcia z Azotami Puławy oraz Zagłębiem Lubin. Aby umocnić się na 10. pozycji w tabeli i być może powalczyć w tym sezonie o coś więcej muszą pokonać tarnowian, tym bardziej, że zaledwie 2 punkty za nimi miejsca 11. i 12. zajmują Energa MKS Kalisz oraz wspomniane wcześniej Zagłębie.

Tarnowianie po kilku nieco słabszych występach pokazali swoją siłę w Kwidzynie pokonując MMTS w ubiegłą niedzielę. Teraz będą chcieli pójść za ciosem i po raz kolejny na swoim koncie zapisać 3 punkty. Zbliżający się mecz to także możliwość rewanżu za przegraną z 1/8 PGNiG Pucharu Polski, którą podopieczni Tomasza Strząbały ponieśli kilka tygodni temu w Opolu. Jaskółki w dalszym ciągu są w walce o TOP6 i aby spełnić swoje marzenie o najlepszym w historii klubu wyniku na koniec sezonu muszą dać z siebie wszystko w każdym kolejnym meczu, nie pozwalając sobie na żadne potknięcie.

W pierwszej serii spotkań niedzielnych rywali o 5 bramek lepsi okazali się tarnowianie. Również w poprzednim sezonie w ligowych rozgrywkach dwukrotnie lepsi byli zawodnicy Unii. Dodatkowych emocji zbliżającemu się meczowi doda także fakt, że Arenę Jaskółkę ponownie odwiedzi reprezentujący barwy opolskiej Gwardii Mateusz Wojdan – pochodzący z Tarnowa zawodnik, który ostatnie sezony rozgrywał w klubie ze swojego rodzinnego miasta.

Kto tym razem okaże się lepszy? Dowiemy się już w najbliższą niedzielę! Mecz został zaplanowany na 2 kwietnia na godzinę 15:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do Areny Jaskółka. Bilety można nabyć na stronie internetowej klubu lub w kasie biletowej bezpośrednio przed meczem. Osoby, które nie będą mogły pojawić się tego dnia w hali zachęcamy do śledzenia transmisji z wydarzenia w serwisie Emocje.TV. Do zobaczenia!