Już w najbliższą sobotę Grupę Azoty Unię Tarnów czeka bardzo trudne spotkanie! W meczu 10. serii PGNiG Superligi zmierzy się z Azotami Puławy. O punkty nie będzie łatwo, jednak zdążyliśmy się już przekonać, że w tym sezonie możemy spodziewać się wszystkiego!

Przed nami kolejne ligowe emocje – w sobotę czekają nas Azotowe Derby! Azoty Puławy we własnej hali podejmą Grupę Azoty Unię Tarnów. Faktem jest, że faworyt w spotkaniach między tymi zespołami zazwyczaj jest jeden. Tym razem nie wszystko jest jednak takie oczywiste i Jaskółki mają większą niż kiedykolwiek szansę nas zaskoczyć…

Azoty Puławy miały na ten sezon jasny cel: walka o medale Mistrzostw Polski. Niestety, w 3. i 4. serii podopieczni Roberta Lisa zaliczyli dość niespodziewane wpadki – porażki z Gwardią Opole i Torus Wybrzeżem Gdańsk skomplikowały sytuację puławian i jednocześnie potwierdziły nam, że sezon 2022/2023 będzie bardzo nieprzewidywalny i tak naprawdę poza występującymi w Lidze Mistrzów Orlen Wisłą Płock oraz Łomżą Industria Kielce każdy może wygrać z każdym!

Oczywiście po słabszym wrześniu w szeregach puławian nie ma już śladu – od tego czasu wygrali wszystkie ligowe spotkania, a na szczególne uznanie zasłużył ich występ w Zabrzu w miniony weekend. Górnicy nie mieli szans w starciu z Azotami, które zwyciężyły różnicą 6 bramek i tym samym powróciły do walki o brązowy medal.

Na zwycięską ścieżkę powróciła także Grupa Azoty Unia Tarnów. Jaskółki rozegrały dobre spotkanie w Opolu, pokonując Gwardię różnicą 5 bramek. W meczu 9. serii przed własną publicznością również odniosły zwycięstwo, w ostatnie 7 minut odrabiając czterobramkową stratę do gdańskiego Wybrzeża! Nastroje w zespole Unii oraz wśród jego kibiców są świetne, a podopieczni trenera Tomasza Strząbały zrobią wszystko, aby sprawić swoim sympatykom kolejną miłą niespodziankę.

Sobotnich rywali w tabeli dzielą zaledwie 3 „oczka”. Czy Unii uda się odnieść historyczne zwycięstwo nad Azotami Puławy i zrównać się z nimi ilością punktów? Przekonamy się już w sobotę 5 listopada! Start o godzinie 20:00. Przebieg spotkania można śledzić na żywo na platformie Emocje.TV. Serdecznie zapraszamy!