Grupa Azoty Unia Tarnów w piątkowym sparingu pewnie zwyciężyła z Handball Stalą Mielec. Tarnowianie kontrolowali grę od samego początku i po pierwszej połowie prowadzili 12:19. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 30:35, a najwięcej bramek – 9 – rzucił Paweł Podsiadło.

Spotkanie rozpoczęło się od szybkich trafień Yoshidy i Kowalika. Unia już od pierwszego gwizdka wyraźnie dominowała na parkiecie i po 10 minutach gry mieliśmy 3:6. Przez kolejne minuty goście powiększali swoją przewagę.

W 17. minucie prowadzili już różnicą pięciu trafień [5:10], jednak w tym momencie nastąpił przełom w grze mielczan i 3 minuty później tracili do rywala już tylko 2 bramki. Tarnowianie nie stracili jednak kontroli nad wynikiem i do przerwy prowadzili 12:19.

Druga połowa była zdecydowanie bardziej wyrównana. Mielczanie lepiej radzili sobie w ataku i próbowali odrobić chociaż część start. Zadanie było jednak bardzo trudne i podopieczni Tomasza Strzębały utrzymywali wysokie prowadzenie.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania gospodarzom ponownie udało się zmniejszyć straty – z 18:26 szybko zrobiło się 22:26 w 48. minucie. Był to jednak koniec dobrej passy mielczan. Zespoły prowadziły wyrównaną walkę do końca, a mecz zakończył się wynikiem 30:35.

Strzelcy bramek dla Unii: Podsiadło 9, Bushkou 6, Kowalik 4, Zahirović 3, Yoshida 3, Wątroba 2, Wajda 2, Sikora 2, Sanek 1, Matsuura 1, Małek 1, Kasahara 1.