Już w najbliższą środą Grupa Azoty Unia Tarnów wyjedzie do Zabrza, aby rozegrać zaległy mecz 1. serii PGNiG Superligi. Górnik po słabszym okresie, pod wodzą nowego, a dobrze znanego w Tarnowie trenera, bardzo potrzebuje zwycięstwa. Tarnowianie nie oddadzą jednak punktów tak łatwo i z pewnością czeka nas emocjonujące widowisko!

W Tarnowie emocje po inauguracyjnym piątkowym spotkaniu z Zagłębiem Lubin dopiero zaczęły opadać, a już w tę środę Jaskółki czeka kolejne starcie! Rywalem Grupy Azoty Unii Tarnów będzie Górnik Zabrze, który choć ostatnio w słabszej formie, nie należy do łatwych przeciwników…

W Zabrzu dojdzie do spotkania „starych” znajomych – do ekipy Górnika dołączył niedawno Rennosuke Tokuda, który jeszcze w poprzednim sezonie rzucał bramkę za bramką w zespole z Tarnowa oraz bramkarz Casper Liljestrand, a po wczorajszym (11/09) ogłoszeniu zakończenia współpracy z trenerem Marcinem Lijewskim, zabrzan w najbliższym meczu poprowadzi ich dotychczasowy drugi trener, czyli nie kto inny jak poprzedni szkoleniowiec tarnowian, Patrik Liljestrand!

„Górnicy” mają za sobą udany okres przygotowawczy oraz świetny pierwszy mecz w eliminacjach do Ligi Europejskiej. W wyjazdowym rewanżu z GC Amicitią Zurych wypadli jednak zdecydowanie słabiej i ostatecznie zostali wyeliminowani z rozgrywek. Również pierwsze spotkanie w PGNiG Superlidze zakończyło się porażką Zabrzan – Wisła Płock przed własną publicznością zwyciężyła różnicą 9 bramek [34-25].

Zupełnie inne nastroje panują w ekipie trenera Tomasza Strząbały. Mimo sporych komplikacji w postaci wykluczenia z gry Dzmitrego Smolikova w pierwszych minutach spotkania, tarnowianie zdołali pokonać Zagłębie Lubin w pierwszym ligowym meczu w sezonie 2022/2023 i do domu wrócili z trzema punktami. Z pewnością będą także mocno zmotywowani, aby w Zabrzu pokazać swoją siłę i do swojego konta dopisać kolejne punkty – przypomnijmy, że niespełna rok temu tarnowianom udało się na wyjeździe pokonać stawianych w roli zdecydowanego faworyta Górników.

Wygląda na to, że czeka nas pojedynek zespołów, które mają o sobie sporą wiedzę i są w stanie przewidzieć kolejne ruchy rywala. Czyja strategia okaże się skuteczniejsza? Czy Unia zdoła powtórzyć wyczyn z pierwszej rundy poprzedniego sezonu? Przekonamy się o tym już w środę!

Zaległe spotkanie 1. serii PGNiG Superligi zostało zaplanowane na środę 14 września na godzinę 17:00. Osoby, które nie będą w stanie pojawić się w hali „Pogoń” w Zabrzu zapraszamy na transmisję online w serwisie Emocje.TV.