Czesi silniejsi w piątkowym sparingu

Grupa Azoty Unia Tarnów przegrywa pierwszy sparing z SKKP Handball Brno. W piątkowe popołudnie czeski zespół okazał się silniejszy – spotkanie zakończyło się wynikiem 25:28. Szansa na rewanż już jutro o 11:30!

Od szybkiego trafienia ze skrzydła rozpoczęli zawodnicy SKKP Handball Brno. Chwilę później rzutem z 7 metrów odpowiedział Paweł Podsiadło. Gra była bardzo szybka, ale oba zespoły były mocno nieskuteczne w ataku i niewiele akcji kończyło się bramką. Po 13 minutach gry mieliśmy wynik 3:4, a o czas poprosił trener Tomasz Strząbała.

Po powrocie na boisko drużyna gości po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszła na dwubramkowe prowadzenie 3:5, a kilka minut później podwyższyła swoją przewagę do 3 bramek różnicy [5:8]. Tarnowianie nie byli w stanie zmniejszyć strat do rywala i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:15.

Po zmianie stron przewaga drużyny przyjezdnych szybko stopniała do różnicy 2 trafień [13:15 w 34. minucie]. Rozpędzonym tarnowianom w 37. minucie po rzucie Michała Słupskiego udało się doprowadzić do wyrównania [16:16], ale 2 minuty później goście ponownie prowadzili dwoma bramkami [16:18]. Gdy różnica trafień wzrosła do 3 [17:20], o czas po raz drugi w tym meczu poprosił trener gospodarzy.

Rozmowa nie przyniosła dużych skutków i powtarzał się scenariusz z pierwszej połowy – zespół z Brna podwyższał swoje prowadzenie, które w 48 minucie wynosiło już 19:24. Gospodarze usiłowali odrabiać straty – na 3 minuty przed końcem tracili do rywala 3 bramki [23:26]. Zespoły dorzuciły do końca meczu po 2 trafienia i spotkanie zakończyło się wynikiem 25:28.

Grupa Azoty Unia Tarnów – SKKP Handball Brno 25:28 [10:15].