Pierwszy sparing Unii za nami!

Grupa Azoty Unia Tarnów rozegrała pierwszy mecz kontrolny w trwającym okresie przygotowawczym do sezonu 2022/2023. W spotkaniu lepszy okazał się zespół Azotów Puławy, który we własnej hali zwyciężył różnicą 3 bramek [27:24].

Piątkowy mecz w Puławach, mimo że towarzyski, miał być bardzo ważny dla zespołu z Tarnowa. Na boisku zadebiutowali nowi zawodnicy Jaskółek, a na ławce trenerskiej po raz pierwszy od rozpoczęcia pracy z drużyną zobaczyliśmy Tomasza Strząbałę.

W mecz nieco lepiej weszli puławianie – po 10 minutach prowadzili 5:3, jednak już 3 minuty później różnica bramek wynosiła 4 trafienia [8:4]. Tarnowianie starali się gonić wynik, jednak nie było to proste zadanie – mierzyli się z brązowymi medalistami Mistrzostw Polski.

Po trafieniu Jakuba Sikory w 19. minucie meczu drużyna Unii traciła do rywala już tylko 2 bramki [10:8]. Gospodarze nie pozwolili jednak przejąć inicjatywy rywalom i ponownie powiększyli swoją przewagę, a pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 15:11.

Druga część spotkania wyglądała bardzo podobnie – tarnowianie usiłowali doprowadzić do wyrównania, co skutecznie utrudniali im zawodnicy Azotów Puławy. W końcu się udało – po 2 trafieniach z rzędu Kenya Kasahary w 52. minucie zespół Jaskółek wywalczył remis 22:22. Końcówka meczu należała już jednak do puławian, którzy ostatecznie zwyciężyli 27:23.

W meczu całkiem nieźle zaprezentowali się nowi zawodnicy tarnowskiej Unii, którzy na boisku dostali od trenera sporo cennych minut. Kenya Kasahara zanotował 2 trafienia, Michał Słupski – 3, natomiast Dzmitry Smolikau z 4 bramkami na koncie okazał się najlepszym strzelcem w drużynie gości.

Azoty Puławy – Grupa Azoty Unia Tarnów 27:24 [15:11]

Strzelcy bramek: Smolikau 4, Bushkou 3, Słupski 3, Zahirović 3, Kasahara 2, Matsuura 2, Sikora 2, Yoshida 2, Kowalik 1, Małek 1, Minotskyi 1