Zawodnicy Grupy Azoty Unii Tarnów wracają do regularnych treningów!

Tarnowskie Jaskółki pod okiem nowego trenera rozpoczęły okres przygotowawczy przed sezonem 2022/2023. Poznaliśmy już także wstępny plan meczów kontrolnych.

W poniedziałek 18 lipca zawodnicy Grupy Azoty Unii Tarnów zgromadzili się w Arenie Jaskółka, aby odbyć pierwszy wspólny trening w rozpoczynającym się okresie przygotowawczym do kolejnego sezonu PGNiG Superligi.

Nowy trener Jaskółek, Tomasz Strząbała wraz z drugim trenerem Marcinem Janasem przywitali zawodników, następnie wszyscy udali się na pobliski stadion, gdzie odbyła się rozgrzewka oraz trening biegowy. Po jego zakończeniu zespół przeniósł się na siłownię.

W drużynie pojawiło się sporo nowych twarzy – w treningu wzięli udział wszyscy zawodnicy z wyjątkiem Konrada Wątroby, który aktualnie przebywa na zgrupowaniu kadry narodowej juniorów w Szczyrku. Przypomnijmy, że do zespołu dołączyli niedawno Dawid Podsiadło, Kenya Kasahara, Dmytryi Smolikov, Paweł Podsiadło, Marek Bartosik i Michał Słupski, a także dwóch zawodników z rezerw Grupy Azoty Unii Tarnów – Jakub Kociuba oraz Korneliusz Małek.

Znany jest również plan sparingów. Na 29 lipca zaplanowany został wyjazd na mecz z Azotami Puławy. Następnie 8 sierpnia w Tarnowie rozegrane zostanie spotkanie z Tatranem Prešov. 12 i 13 sierpnia odbędą się dwa domowe spotkania z czeskim zespołem SKKP Handball Brno. Później drużynę Grupy Azoty Unii Tarnów czeka wyjazd na turniej do Brna w dniach 19-21 sierpnia. Ostatnim zaplanowanym meczem kontrolnym będzie wyjazdowe spotkanie z Handball Stalą Mielec.

Już wkrótce pojawią się także informacje na temat uruchomienia sprzedaży karnetów na sezon 2022/2023 oraz zaplanowanym na sierpień treningu medialnym.