Wojdan i Dadej nie zagrają dla Unii…

Tarnowski zespół czekają zmiany na prawym skrzydle oraz na środku rozegrania – z Grupą Azoty Unią Tarnów rozstają się prawoskrzydłowy, Mateusz Wojdan i środkowy rozgrywający, Wojciech Dadej.

Mateusz Wojdan reprezentuje barwy tarnowskiej Unii od 2018 roku. Jako młody, osiemnastoletni zawodnik wywalczył z drużyną awans do PGNiG Superligi i przez kolejne 3 sezony regularnie rozgrywał mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W trakcie 3 lat w samej Superlidze rzucił 136 bramek. Świetne mecze rozgrywał także w PGNiG Pucharze Polski. Stanowił bardzo ważną część zespołu, a jego efektownie wykańczanie trafienia wielokrotnie wprawiały w zachwyt wszystkich sympatyków piłki ręcznej w naszym kraju.

Teraz jednak przyszedł czas na nowe wyzwania dla młodego zawodnika. Mateusz postanowił postawić kolejny krok w swojej sportowej karierze i w kolejnym sezonie będziemy mogli śledzić jego poczynania w barwach nowego klubu.

Wojciech Dadej dołączył do tarnowskiego zespołu sezon później. 19-letni wtedy zawodnik przeniósł się do Tarnowa z SMS ZPRP Gdańsk i jako młody talent miał wspomóc drużynę dopiero rozpoczynającą swoją przygodę w PGNiG Superlidze.

Mimo braku doświadczenia Dadej szybko zabłysnął na boisku, z biegiem czasu stając się jednym z kluczowych dla zespołu zawodników. Wielokrotnie udowadniał, że jest jednym z najbardziej obiecujących młodych graczy w całej Superlidze, jednocześnie nabywając coraz więcej bardzo cennego w jego wieku doświadczenia.

W ciągu 3 lat w samych ligowych rozgrywkach rzucił 138 bramek, z czego aż 70 w zakończonym kilka dni temu sezonie. Po odejściu Tokudy w styczniu tego roku to właśnie Dadej stał się głównym egzekutorem rzutów karnych w tarnowskim zespole (24 trafienia w sezonie 2021/2022). Wielokrotnie był także wybierany najlepszym zawodnikiem meczu.

Wojciechowi i Mateuszowu dziękujemy za spędzone wspólnie lata i życzymy samych sukcesów zarówno na boisku, jak i poza nim!