Zbliżające się ostatnie ligowe spotkanie Grupy Azoty Unii Tarnów z Handball Stalą Mielec wzbudzi najprawdopodobniej rekordowe ilości emocji. Popularne „Derby Południa” zawsze traktowane są przez kibiców obu klubów wyjątkowo, a tym razem dochodzi także fakt, że będzie to mecz o być albo nie być w PGNiG Superlidze!

Stało się – kończy się kolejny sezon PGNiG Superligi. Dla zespołów tarnowskiej Unii oraz Handball Stali Mielec nie był on jednak zbyt udany – oczekiwania przy starcie sezonu w obu przypadkach z pewnością były nieco większe. Teraz jednak rywale muszą na moment zapomnieć o wszelkich niepowodzeniach i z całych sił skupić się na najważniejszym meczu w sezonie!

Sytuacja w dole ligowej tabeli prezentuje się następująco: Handball Stal Mielec z 16 punktami plasuje się na ostatniej, 14. pozycji. Unia z 19 punktamI zajmuje miejsce 12, a 13. w tabeli Sandra SPA Pogoń Szczecin ma ich 18. Mielczanie, aby pozostać w PGNiG Superlidze muszą wygrać i jesteśmy pewni, że w niedzielę dadzą z siebie wszystko!

Tarnowianie są w sytuacji teoretycznie nieco korzystniejszej. Po pierwsze – mecz rozegrają przed własną publicznością, która – jesteśmy przekonani – będzie głośno wspierać drużynę w walce o zwycięstwo. Po drugie, wystarczy im zaledwie remis i 1 dodatkowy punkt. W reszcie po trzecie – nawet w przypadku porażki w meczu z mielecką Stalą ewentualna przegrana Pogoni Szczecin w meczu z Chrobrym Głogów może uratować drużynę przed zajęciem ostatniego miejsca.

Mamy jednak nadzieję, że obejdzie się bez zbędnych kalkulacji i wszystko wyjaśni się na parkiecie w tarnowskiej Arenie Jaskółka. Zawodnicy doskonale zdają sobie sprawę ze znaczenia tego spotkana i zwycięży ta drużyna, która lepiej poradzi sobie z ciążącą presją i zostawi na parkiecie więcej serca. Liczymy na wyrównany, emocjonujący pojedynek i zaciętą, sportową rywalizację do ostatnich sekund!

Serdecznie zapraszamy do Areny Jaskółka już w najbliższą niedzielę 15 maja. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00. Z okazji zakończenia sezonu Grupa Azoty Unia Tarnów przygotowała specjalną promocję – wszystkie bilety na to spotkanie można kupić za symboliczną złotówkę. Wejściówki są do nabycie na stronie internetowej klubu. Osoby, które nie dadzą rady pojawić się na miejscu zapraszamy na transmisję na żywo w serwisie Emocje.TV. Do zobaczenia w hali!

Slide