Kolejny młody talent zasili skład Grupy Azoty Unii Tarnów

Szesnastoletni Konrad Wątroba, wychowanek MKS Pałacu Młodzieży Tarnów i reprezentant Polski w kategorii junior młodszy, dołączy do superligowej drużyny. Jego kontrakt będzie obowiązywał do 2023 roku.

Konrad Wątroba to bez wątpienia jeden z najbardziej obiecujących talentów tarnowskiej piłki ręcznej. Urodzony w 2004 roku zawodnik dotychczas reprezentował barwy MKS Pałacu Młodzieży Tarnów w kategoriach junior oraz junior młodszy. Mecze rozgrywał także jako zawodnik Grupy Azoty SPR II Tarnów (47 bramek w 12 meczach). Od kilkunastu miesięcy regularnie otrzymuje także powoływania na zgrupowania kadry narodowej juniorów młodszych. Ma za sobą również pierwsze treningi z superligową drużyną Grupy Azoty Unii Tarnów. Jego umiejętności został docenione przez trenerów oraz zarząd klubu.

– Konrad to niesamowity talent. Mimo młodego wieku zdążył udowodnić, że zasługuje na szansę, jaką jest dołączenie do seniorskiej drużyny. Oprócz tego, że jest niezwykle utalentowany, to ciężko pracuje na treningach i jestem przekonany, że teraz, gdy rozpocznie treningi z bardziej doświadczonymi zawodnikami, będzie miał szansę na jeszcze większy progres. Cieszę się, że jako klub możemy dać możliwość rozwoju kolejnemu perspektywicznemu zawodnikowi z Tarnowa. W naszej drużynie na jego pozycji jest spora konkurencja, ale liczę na to, że to tylko zmotywuje Konrada do pracy tak, aby wkrótce dorównać starszym kolegom.  – mówi prezes Grupy Azoty Unii Tarnów, Krzysztof Mogielnicki

Konrad występuje na pozycji środkowego rozgrywającego. Cechuje go pracowitość, samoświadomość i inteligencja boiskowa. Pomimo młodego wieku dobrze „czuje” dyscyplinę sportu, jaką jest piłka ręczna. W nowej drużynie na swojej pozycji będzie rywalizował z innym tarnowianinem, Albertem Sankiem, z młodym Wojciechem Dadejem, a wkrótce także z pochodzącym Bośni i Hercegowiny Ajdinem Zahirovićem, który na ten moment leczy kontuzję.

Bardzo się cieszę że mogę dołączyć do profesjonalnej drużyny jaką jest Grupa Azoty Unia Tarnów, jest to dla mnie duża szansa na rozwój. Mam nadzieję, że będę w stanie pomóc drużynie w jak największym stopniu w osiąganiu coraz większych sukcesów i nie zawiodę zaufania zarządu klubu i sztabu szkoleniowego. Chciałbym, również podziękować moim trenerom Maciejowi Gubernatowi, Szczepanowi Greczyńskiemu oraz Marcinowi Janasowi za ciężką pracę wykonaną ze mną od początku mojej przygody, która przyczyniła się do tego, że mogę podpisać teraz kontrakt z Superligowym zespołem. – komentuje podpisanie kontraktu z klubem Konrad Wątroba.

Młody zawodnik podpisał z klubem kontrakt, który obowiązywał będzie do końca sezonu 2022/2023, z możliwością przedłużenia do 2025 roku. Życzymy mu jak najwięcej występów w PGNiG Superlidze oraz w przyszłości dużej, międzynarodowej kariery!

Slide