W niedzielę szansa na pierwsze ligowe punkty

Już w najbliższą niedzielę Grupa Azoty Unia Tarnów we własnej hali podejmie MKS Zagłębie Lubin. Dla drużyny z Dolnego Śląska będzie to szansa na powiększenie swojego dorobku punktowego, dla tarnowskiej Unii – okazja do pierwszego zwycięstwa w nowym ligowym sezonie.

PGNiG Superliga rozpoczęła się na dobre. Wszystkie zespoły rozegrały już swoje pierwsze spotkania, nie zabrakło też niespodzianek, emocji oraz wysokich zwycięstw faworytów do medalu. W 2. serii PGNiG Superligi w Tarnowie spotkają się ze sobą zespoły, które w ubiegłym sezonie rozegrały między sobą 3 mecze: 2 ligowe oraz półfinał PGNiG Pucharu Polski, a tarnowianie zwyciężyli dwukrotnie. Teraz jednak wszystko zacznie się od nowa – oba zespoły dokonały roszad w swoim składzie i trudno jeszcze oceniać ich dyspozycję.

Zagłębie Lubin w pierwszej serii pokonało mielecką Stal różnicą dwóch bramek [25:23], a najlepszym zawodnikiem na boisku wybrany został Jakub Moryń, który tamtego dnia trafiał do siatki czterokrotnie. W składzie Zagłębia zabrakło jednak jednego z bardziej doświadczonych zawodników, Marcina Schodowskiego, który od tego sezonu pełni również funkcję drugiego trenera drużyny z Lubina i najprawdopodobniej w niedzielę pojawi się już na boisku między słupkami.

Tarnowianie natomiast zaliczyli mały falstart, ale porażkę w meczu z Azotami Puławy można uznać jako wliczoną w sezon. Podopieczni Patrika Liljestranda walkę o punkty rozpoczną więc tak naprawdę dopiero w niedzielę i po ostatniej przegranej będą silnie zmotywowani, aby tym razem zebrać komplet punktów. Pomoże im z pewnością fakt, że mecz rozegrają przed własną publicznością, która z trybun głośno dopingować będzie zawodników tarnowskiej Unii.

Zapowiada się spora dawka sportowych emocji – wszystkich kibiców zapraszamy do hali oraz przed ekrany komputerów – transmisja na żywo z meczu będzie dostępna na platformie Emocje.TV. Start w niedzielę o 16:30. Do zobaczenia!

Slide