Na początek „azotowe derby”!

Grupa Azoty Unia Tarnów rozpoczyna ligowe zmagania. W meczu 1. serii PGNiG Superligi tarnowianie, podobnie jak w poprzednim sezonie, zmierzą się na wyjedźcie z Azotami Puławy.

Ruszył sezon 2021/2022 PGNiG Superligi. Pierwsze spotkania rozegrane zostały już w weekend 3-5 września, jednak kibice drużyn z Tarnowa oraz z Puław muszą poczekać troszkę dłużej. Ze względu na udział w kwalifikacjach do EHF European League zespoły zdecydowały się przełożyć swoje spotkanie na środę 8 września.

Spotkaniu towarzyszą ogromne emocje z kilku powodów – nie dość, że jest to pierwsze spotkanie w sezonie i w dodatku „sponsorskie derby, to pod dużym znakiem zapytania stoi dyspozycja obu drużyn. Mieliśmy co prawda małą zapowiedź tego, czego możemy się spodziewać w postaci sparingów oraz meczów w europejskich pucharach, jednak dobrze wiemy, że to na ligowych punktach drużynom zależy najbardziej.

Tarnowianie na początek nie będą mieli prostego zadania – w środę zmierzą się z brązowym medalistą Mistrzostw Polski, a w poprzednim sezonie mecze Grupy Azoty Unii Tarnów z Azotami Puławy nie należały do najłatwiejszych (przegrane 20:33 oraz 38:23). Teraz jednak, po dokonaniu serii wzmocnień oraz po ciężko przepracowanym okresie przygotowawczym podopieczni trenera Patrika Liljestranda postarają się zagrozić mocnemu przeciwnikowi.

Zmian w kadrze dokonała też drużyna Azotów Puławy. Z drużyny Sandra SPA Pogonii Szczecin do Puław przeniósł się Dawid Fedeńczak, a z Austriackiego Alpla HC Hard udało się pozyskać Borisa Zivkovica. Nie ulega wątpliwości, że to właśnie puławianie są faworytem w zbliżającym się spotkaniu, a na ich korzyść przemawiać będzie także fakt, że spotkanie rozegrają we własnej hali, przy wsparciu swoich kibiców.

Szykuje się zatem interesujące widowisko! Początek meczu został zaplanowany na godzinę 18:00. Transmisję na żywo będzie można śledzić w serwisie Emocje.TV.

Slide