Znamy wyniki losowania EHF European League!

Grupa Azoty Unia Tarnów poznała swojego rywala w I rundzie kwalifikacyjnej EHF European League. Tarnowianie zmierzą się z chorwacką drużyną RK Nexe.

Dla tarnowskiego klubu oraz jego kibiców udział w europejskich pucharach wiąże się z dużymi emocjami. Drużyna, która dopiero od 2 sezonów mierzy się z najlepszymi zespołami w swoim kraju w rozgrywkach PGNiG Superligi, teraz ma zmierzyć się z topowymi zespołami z Europy. Wszystko za sprawą udziału w finale PGNiG Pucharu Polski, który otworzył tarnowskiej Unii drogę do EHF European League. To pierwszy w historii tak duży sukces klubu, którego udział w międzynarodowych rozgrywkach nie był pewny do samego końca – gra w europejskich pucharach zawsze wiąże się ze sporymi kosztami. Wszystko jednak poszło po myśli klubu i jego sympatyków i niecierpliwością wyczekiwano dnia losowania.

Losowanie I rundy kwalifikacyjnej EHF European League odbyło się dzisiaj o godzinie 11 w Wiedniu. Zawodnicy i sztab szkoleniowy, a także zarząd klubu podekscytowani czekali na jego wyniki. Rywalem Grupy Azoty SPR Tarnów okazała się drużyna Rukometni klub Nexe Našice z Chrowacji.

RK Necxe to mocny i utytułowany klub, doświadczony na arenie międzynarodowej. Świtnie radzi sobie nie tylko w lidze krajowej, ale od 2011 roku jest także uczestnikiem Regionalnej Ligi SEHA. Drużyna kilkukrotnie zakwalifikowała się też do finałowego turnieju sześciu najlepszych drużyn SEHA Gazprom League. Od 2008 roku co roku kwalifikuje się do EHF European League, a 3 razy udało się im awansować do fazy grupowej. Dwumecz będzie więc bardzo wymagający i to Chorwaci stawiani są w roli faworyta. Zawodnicy Unii Tarnów z pewnością potraktują to jako wyzwanie i możliwość pokazania się szerokiej publiczności. Jesteśmy pewni, że podejdą do rozgrywek odpowiednio zmotywowani.

Według dzisiejszego losowania to tarnowianie mają być gospodarzem pierwszego spotkania, które zaplanowane zostało na weekend 28-29 sierpnia. Niestety, klub nadal nie ma pewności co do terminu powrotu na Arenę Jaskółka. Mecz Ligi Europejskiej z pewnością chciałaby obejrzeć z trybun spora liczba kibiców, których doping w tak wyjątkowym dla Unii spotkaniu będzie miał ogromną siłę i znaczenie. Z tego powodu Grupa Azoty Unia Tarnów będzie starała się o zmianę gospodarza pierwszego spotkania tak, by mecz 28 lub 29 sierpnia zagrać w chorwackich Našicach, a dopiero rewanż rozegrać we własnej hali.

Liczymy na to, że już wkrótce będziemy mogli podać oficjalne terminy spotkań wraz z miejscem ich rozegrania. Trzymamy kciuki za całą drużynę i z niecierpliwością czekamy na koniec sierpnia!

Slide