Młody talent wypożyczony z zespołu z Ligi Mistrzów!

To już ostatnie planowane wzmocnienie Grupy Azoty SPR Tarnów na kolejny sezon – do tarnowskiej drużyny dołączy dotychczasowy rozgrywający Motoru Zaporoże i reprezentant Ukrainy, Taras Minotskyi.

Skład Grupy Azoty SPR Tarnów jest już niemal kompletny – do grona nowych zawodników dołączył pochodzący z Ukrainy Taras Minotskyi, zamykając tym samym zewnętrzne ruchy transferowe tarnowskiego klubu.
Urodzony w 2000 roku Taras 2 ostatnie sezony spędził w drużynie Motoru Zaporoże. Jego poprzedni zespół jest wielokrotnym Mistrzem kraju, od kilku sezonów stałym uczestnikiem Ligi Mistrzów, a w 2019 roku Motor Zaporoże dołączył do rozgrywek Ligi SEHA. Mimo, że Taras był jednym z najmłodszych i najmniej doświadczonych zawodników w zespole, dostawał od trenerów sporo szans na pokazanie swoich umiejętności na boisku. W sezonie 2019/2020 w Lidze SEHA wystąpił w 6 spotkaniach i rzucił 9 bramek. Zdecydowanie więcej szans otrzymywał jednak w krajowej lidze – w 9 meczach trafił do bramki 50 razy. Rok później poprawił oba wyniki – w Lidze SEHA zagrał co prawda o 1 mecz mniej, jednak na swoim koncie zapisał 14 bramek. W lidze ukraińskiej rozegrał natomiast 21 spotkań i rzucił 63 bramki. Zagrał również 4 mecze w krajowych rozgrywkach pucharowych, a do siatki trafiał 12 razy. To jednak nie wszystko – Taras kilkukrotnie otrzymał szansę w meczach EHF Ligi Mistrzów, w której rzucił 13 bramek.  Jest także reprezentantem Ukrainy w rozgrywkach międzynarodowych.

– Zawsze bardzo chciałem zagrać w Europie i jestem zadowolony, że pojawiła się oferta gry w Tarnowie, w niezwykle obiecującym i rozwijającym się klubie. Chcę się bardziej rozwijać, więcej grać i otrzymywać więcej szans na pokazanie moich umiejętności i mam nadzieję, że w tarnowskim zespole mogę to osiągnąć. W nowym klubie pokażę tylko to, co najlepsze i dołożę wszelkich starań, aby uczynić klub lepszym i mocniejszym podczas meczów. Jestem gotowy walczyć za klub i rywalizować o jak najwyższą pozycję w tabeli. Mam nadzieję, że wspólnie z moimi nowymi kolegami osiągniemy bardzo dobry rezultat w sezonie 2021/2022. Ja z pewnością dam z siebie wszystko! – podsumowuje swoją decyzję Taras Minotskyi.

Taras jest bardzo uniwersalnym rozgrywającym – w zależności od aktualnej potrzeby może zagrać zarówno na lewym lub prawym rozegraniu, jak i na środku. Ma 193 cm wzrostu i waży 87 kg, a jego grę cechuje dynamika, siła i odwaga. Rzuty oddaje linii 6 i 9 metra, z wyskoku i z podłoża. Jest także świetnym egzekutorem rzutów karnych.

– Uważam, że wypożyczenie Tarasa na okres 2 lat to duży sukces dla klubu, który szybko przełoży się na nasze wyniki na boisku. To zawodnik niezwykle uniwersalny i przede wszystkim utalentowany. Cieszę się, że doświadczenie postanowił zdobywać w naszym klubie. Mimo jego młodego wieku jestem pewien, że będzie on solidnym wzmocnieniem w naszej drużynie i może sporo namieszać w lidze. Grał już przeciw topowym drużynom i liczymy na to, że z najlepszej strony pokaże się także w PGNiG Superlidze. – mówi prezes Grupy Azoty SPR Tarnów, Krzysztof Mogielnicki.

Taras Minotskyi został wypożyczony z Motoru Zaporoże na okres 2 lat, do końca sezonu 2022/2023. Życzymy mu samych sukcesów i szybkiego rozwoju sportowej kariery! Już wkrótce pojawią się informacje dotyczące zaplanowanych na lato sparingów Grupy Azoty SPR Tarnów, w których zawodnicy będą mieć szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności i na które z niecierpliwością czekamy.

Slide