Zwycięstwo tarnowskiej młodzieży w ostatnim meczu w sezonie

Grupa Azoty SPR II Tarnów pokonała SMS III ZPRP Kielce w ostatnim meczu w sezonie 2020/2021 II Ligi Mężczyzn. Zawodnicy z zaplecza superligowej drużyny zajęli 6. miejsce w tabeli grupy mistrzowskiej.

Mecz 20. serii II Ligi: SMS III ZPRP Kielce – Grupa Azoty SPR II Tarnów zaplanowany był na 8 kwietnia, jednak został przełożony i drużyny dopiero teraz mogą oficjalnie zakończyć sezon.
Tarnowska młodzież przez cały sezon dobrze radziła sobie w ligowych rozgrywkach. Awans do grupy mistrzowskiej i 3. miejsce w sezonie zasadniczym to dobry wynik dla bardzo młodej i niedoświadczonej jeszcze drużyny. Zwycięstwo w ostatnim meczu dało zawodnikom i trenerom duże powody do radości.
W meczu z SMS III ZPRP Kielce tarnowianie kontrolowali mecz w zasadzie od samego początku. Jedynie między 11., a 16. minutą wynik oscylował wokół remisu, jednak po tym czasie goście szybko wypracowali sobie przewagę i po 30 minutach mieliśmy wynik 14:19.
Po zmianie stron zawodnicy Grupy Azoty SPR II Tarnów tylko powiększali swoją przewagę i w 47. Minucie różnica bramek wynosiła 10 [21:31]. Gospodarzom co prawda udało się odrobić część start, jednak przewaga tarnowian była zbyt duża, aby mogli powalczyć o punkty. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 30:36. Strzelcem największej ilości bramek był Mateusz Hoim, który trafił do bramki rywala 8 razy.

Strzelcy bramek dla Grupy Azoty SPR II Tarnów: Hoim 8, Kwarciński 6, Wajda 6, Kociuba 5, Sikora 4, Małek 2, Kasprzyk 2, Bednarz 2, Tuman 1.