PIERWSZOLIGOWIEC TYM RAZEM SILNIEJSZY.

Grupa Azoty SPR Tarnów przegrała na własnym boisku sobotni sparing z drużyną MKS Padwa Zamość.

Po dwóch zwycięstwach pod rząd z pierwszoligowymi ORLEN Upstream SRS Przemyśl w sparingu oraz SMS ZPRP w meczu pucharowym, Grupa Azoty SPR Tarnów tym razem musiała uznać wyższość przeciwnika z niższej klasy rozgrywkowej.

Gra przeciwko MKS Padwa Zamość nie układała się od samego początku spotkania. Tarnowianie byli na jednobramkowym prowadzeniu zaledwie chwilę, w początkowych minutach spotkania. To goście przez zdecydowaną większość czasu kontrolowali grę i drużynie Grupy Azoty nie dali doprowadzić nawet do remisu. Po pierwszej części spotkania gospodarze przegrywali z drużyną z Zamościa 1 bramką [14:15].

Druga połowa nie przyniosła żadnych znaczących zmian w grze tarnowian. Częste straty piłek, niecelne strzały i skuteczne kontrataki zawodników Padwy Zamość sprawiły, że goście tylko powiększali swoją przewagę. Mecz zakończył się rezultatem 25:29.

W tarnowskiej drużynie zdecydowanie wyróżnił się Japończyk Rennosuke Tokuda, który kilka dni temu powrócił z Egiptu, gdzie reprezentował swój kraj na Mistrzostwach Świata. Udało mu się zdobyć 8 bramek. Drugim najlepszym strzelcem Grupy Azoty SPR Tarnów był Jakub Kowalik, który na swoim koncie zapisał 4 celne trafienia.

Grupa Azoty SPR Tarnów: Ciochoń, Małecki – Majewski 1, Wojdan 1, Kowalik 4, Wajda 2, Kużdeba 3, Pedryc, Mróz, Kniazeu 1, Mrozowicz 3, Tokuda 8, Zahirović 2, Klamrzyński