Najważniejszy mecz w historii tarnowskiego szczypiorniaka już dziś!

Już dziś dojdzie do wyczekiwanego spotkania od lat, szczypiorniści SPR-u zagrają w pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski z Orlen Wisłą Płock. Każdy, nawet mało obeznany kibic szczypiorniaka wie, że drużyna z Płocka należy do absolutnej czołówki w kraju jak i w Europie.

Zespół prowadzi znany i ceniony w świecie szczypiorniaka, hiszpański trener Manolo Cadenas, który pracę w klubie łączy z prowadzeniem reprezentacji Hiszpanii. W zespole Orlenu znajdziemy oczywiście kilku Hiszpanów, dwóch Rumunów czy też Serbów. Zespół tworzy zgraną ekipę, ze spokojnymi zawodnikami z Półwyspu Iberyjskiego jak i też tych bardziej żywiołowych – czyli z Bałkanów. Tylko na ostatnim mundialu w Katarze, jako reprezentację Polski reprezentowali zawodnicy Wisły, Adam Wiśniewski, Kamil Syprzak, Marcin Wichary, Michał Daszek i Mariusz Jurkiewicz.

Drużyna Cadenasa ciągle występuje na trzech frontach. Rozgrywki ligowe przeplata meczami Ligi Mistrzów oraz Pucharu Polski. Zwłaszcza za występy w elitarnej Champions League należy pochwalić zespół z Płocka. Drużyna Orlenu w rozgrywkach Ligi Mistrzów zajęła trzecią lokatę, miejsce to Nafciarze zapewnili sobie po niedzielnym zwycięstwie nad obrońcą tytułu Champions League, niemieckim Flensburgiem.

Do Płocka ekipa Marcina Bożka uda się z pewnością bez żadnego obciążenia psychicznego, bowiem każdy inny wynik niż kilku bramkowe zwycięstwo płocczan będzie odbierane w granicach sensacji. Brak presji z pewnością pomoże gościom. W poprzednim spotkaniu Pucharu Polski Wisła wysoko pokonała Gaz -System Pogoń Szczecin 40-23. Tarnowianie, by dostać się do upragnionego ćwierćfinału pokonali wcześniej Czuwaj Przemyśl, Piotrkowianina Piotrków Trybunalski oraz Chrobrego Głogów.

W dzisiejszym spotkaniu w ekipie gospodarzy nie zagra kilku zawodników. Z powodu urazów i kontuzji pauzują Miljan Pusica, Adam Wiśniewski oraz Valentin Ghionea. Obecnie drużyna z Płocka zmierza pewnie po drugie miejsce w Superlidze mężczyzn po sezonie zasadniczym. Jak na razie ustępują tylko o trzy punkty drużynie z Kielc. Do najskuteczniejszych zawodników Wisły należą, rumuński skrzydłowy – Valentin Ghionea (dziś nie zagra), który 120 goli w 24 meczach, drugi na liście najskuteczniejszych jest Serb Nemanja Zelenovic z 108 bramkami na koncie. Mecz pierwotnie w Tarnowie odbyć się miał 25 lutego, jednak ze względu na prośbę ze strony Wisły, zamieniono się terminami i 25 lutego odbędzie się mecz w Płocku, a 4 marca w Tarnowie. Po spotkaniu w Płocku, SPR podejmie u siebie lidera I ligi, Gwardię Opole, Wisła z kolei zagra również u siebie z Górnikiem Zabrze.

Slide