Lubelscy Akademicy pożegnali się porażką – relacja z meczu AZS UMCS Lublin – SPR Tarnów

Przegraną 25:31 zakończyli przygodę z pierwszoligowymi parkietami szczypiorniści AZS-u UMCS Lublin. W czwartek Akademicy ulegli SPR-owi Tarnów, który dzięki wygranej awansował na 9. miejsce w tabeli.

Przed startem kończącego ligowy sezon spotkania sytuacja obu klubów była już wyjaśniona. AZS UMCS od kilku dobrych kolejek nie miał już szans na pozostanie w gronie pierwszoligowców, tarnowianie zaś za sprawą wysokiej formy na wiosnę bez większych problemów zapewnili sobie utrzymanie. W czwartek ekipa Ryszarda Skutnika miała jednak o co walczyć – w przypadku wygranej Małopolanie mogli jeszcze poprawić swą pozycję i w lepszych nastrojach zakończyć sezon.

Tarnowianie już w pierwszych minutach narzucili gospodarzom swój styl gry i w szybkim tempie zbudowali niewielką przewagę. Co prawda jeszcze w 5. minucie było tylko 2:1, ale już po pięciu kolejnych minutach prowadzenie ekipy trenera Skutnika wzrosło do trzech trafień (5:2). Akademicy nie odpuścili jednak rywalizacji i do końca pierwszej połowy starali się dogonić rywali. W 20. minucie goście wygrywali 10:9, a na przerwę zeszli ostatecznie z trzybramkową zaliczką (14:11).

Po zmianie stron przyjezdni bardzo szybko zarysowała się większa przewaga przyjezdnych, co też przełożyło się na wynik rywalizacji. Na kwadrans przed końcem meczuSPR wygrywał 24:18, do końca kontrolując już wydarzenia na parkiecie i nie pozwalając Akademikom na nawiązanie wyrównanej walki.

Tarnowianie bezpieczną przewagę dowieźli do końcowej syreny, ostatecznie triumfując 31:25. Wygrana w Lublinie pozwoliła graczom trenera Skutnika wspiąć się na 9. miejsce w tabeli, w ostatniej chwili wyprzedzając Ostrovię Ostrów Wlkp. i ŚKPR Świdnicę. Akademicy rozgrywki zakończyli na ostatnim miejscu, z dwudziestu sześciu ligowych gier nie przegrywając tylko dwa razy.

AZS UMCS Lublin – SPR Tarnów 25:31 (11:14)

Źródło: Sportowefakty